13.10.2021

Прем’єр-міністр України взяв участь у 23-му Саміті Україна — ЄС


УКиєві 12 жовтня відбувся Двадцять третій Саміт Україна — Європейський Союз. Участь у заході взяли Президент України Володимир Зеленський, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, а також Президент Європейської Ради Шарль Мішель, Президент Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн, Віце-президент Єврокомісії — Високий представник із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель.

«Євроінтеграція для України — це цивілізаційний вибір та водночас дуже практичний інструмент, який дозволяє імплементувати найкращі європейські правила та практики, які напрацьовувалися роками», — зазначив під час свого виступу Денис Шмигаль.

Глава Уряду України підкреслив, що співпраця з ЄС та міжнародними фінансовими організаціям — важливий індикатор правильного вектору руху нашої держави. Зокрема, він подякував Європейському Союзу за виділення другого траншу макрофінансової допомоги в розмірі 600 млн євро.

«Ми дуже цінуємо підтримку ЄС у цей складний час трансформацій в Україні, які відбуваються на тлі викликів, спричинених пандемією, а також агресії з боку Російської Федерації», — відзначив Прем’єр-міністр України.

Денис Шмигаль зауважив, що пріоритетом Уряду України залишається робота в напрямку інтеграції найкращих європейських практик в межах так званих «5 безвізів»: митного, авіаційного, цифрового, енергетичного й промислового.

Прем’єр-міністр України висловив сподівання, що результати 23-го Саміту стануть важливим сигналом зміцнення двостороннього партнерства та продемонструють готовність рухатися далі з реалізації амбітного порядку денного відносин Україна — ЄС.

Прем’єр-міністр України взяв участь у 23-му Саміті Україна — ЄС